Hlavné Menu
Home
Home 2005
Site Map
English
Novinky
Udalosti
Download
Shop
Portfólio
Airtime
Iridium
Inmarsat
Thuraya
Globalstar
Tait Electronics
Motorola Radio
Motorola Canopy
CommtechWireless
Radvision
E-Mailing

Satellite
Visual
Radio


Prijať HTML?

Syndicate
Profil Thuraya PDF Print E-mail
Thuraya ponúka cenovo prístupné na satelitné služby skoro tretine obyvateľstva Zeme. Prostredníctvom dynamických satelitných telefónov s duálnym módom a výrobkom, Thuraya zvyšuje slobodu pohybu a prepojiteľnosť. Jedna miliarda regionálnych mobilných spojení cez satelitný systém GMPCS (Global Mobile Personal Communications by Satellite) Thuraya, pomáha vyhovieť potrebám pre cenovo prijateľné, vysokokvalitné mobilné telefonické služby v mestských jadrách tak ako aj vo vzdialených obciach. Mapa pokrytia je dostupná priamo na stránkach Thuraya.

Vďaka partnerstvu s poprednými národnými pozemnými telekomunikačnými a mobilnými telekomunikačnými spoločnosťami, Thuraya poskytuje „obálku" pokrytia viac ako 110 krajín v Európe, severnej a centrálnej Afrike a veľkej časti južnej Afriky, Stredný východ, centrálnu a južnú Áziu, teda oblasť s približne 2,3 miliardami obyvateľov.

Predplatitelia môžu mať prístup k mobilnému satelitnému systému Thuraya prostredníctvom servis providerov, ktorí sú tiež celoštátnymi GSM sieťovými spoločnosťami, alebo aj prostredníctvom lokálnych telekomunikačných operátorov.

Pre slovenských používateľov je zaujímavá informácia, že v telefónoch Thuraya je možné použiť okrem Thuraya SIM kariet aj paušálne SIM karty mobilného operátora Orange Slovensko.

Thuraya faktický dopĺňa celoštátne GSM siete, dovoľujúc predplatiteľom zostávať v spojení so svojimi celoštátnymi mobilnými sieťami, ak sú predplatitelia mimo ich dosahu. Dostupnosť Thuraya satelitného systému im to kedykoľvek umožní.

Thuraya ponúka satelitnú, celulárnu (GSM) službu a systém pre určovanie polohy (GPS) v jedinom mobilnom telefóne pracujúcom v duálom móde, ktorý je ľahký, elegantný s nenáročným používaním. Dynamický telefón poskytuje hlas, dáta, fax a SMS.

Spoločnosť Thuraya bola založená v UAE (United Arab Emirates) v roku 1977 konzorciom popredných národných telekomunikačných operátorov a medzinárodných finančných inštitúcii. Projekt „na kľúč" bol budovaný americkým satelitným výrobcom Boeing Satellite Systems, predtým Hughes.

Satelit Thuraya 1 bol úspešne vypustený 21.októbra 2000 na palube rakety Sea Launch Zenit - 3SL nad rovník v strede Tichého oceána. Vypustenie bolo zaznamenané ako úspech, pretože šlo o prvý satelit iniciovaný zo Stredného Východu a tiež satelit bol najťažší dovtedy vypustený.

Druhý satelit Thuraya 2 bol vypustený 10. júna 2003. Bol vynesený na geostacionárnu obežnú dráhu tak isto raketou Sea Launch, ako prvý satelit spoločnosti Thuraya. Satelit bol navrhnutý s dobou životnosti 12 - 15 rokov, je umiestnený na geostacionárnom orbite 44 stupňov východnej dĺžky naklonený 6 stupňov, vo výške 35,786 km nad Zemou.

Tretí satelit postavený Boeing Satellite Systems je pripravený k vypusteniu v druhej polovici roku 2007. Tretí satelit spoločnosti Thuraya rozšíri kapacitu systému a pokryje ďalšie oblasti.

Primárna pozemná stanica slúžiaca aj ako brána (gateway) v Shariah v UAE, obsluhuje celú oblasť pokrytú signálom satelitov Thuraya. Spoločnosť plánuje zriadenie ďalších gateway v iných lokalitách ak to bude potrebné.

Vysoký stupeň flexibility a pohodlia od spoločnosti Thuraya mení životné cesty ľudí a ich prácu, ich každodenný spôsob života a dáva im možnosť kontaktu so zákazníkmi, rodinou a priateľmi.

Modifikované ( 16.07.2007 )
 
Ďalší >
Súvisiace články
Prihlásenie
FlashNews
SiteNews
Ako používať Shop?
Shop je naša internetová predajňa ktorá je momentálne nedostupná.
 
TechNews
Iridium test číslo zdarma
Pre overovanie spojenia.
 
Thuraya GmPRS
Thuraya ako prvá satelitná sieť vo svete spustila GmPRS.
 
Posledné články
Najčítanejšie články
Kontakt - Pomoc - Copyright - Právne podrobnosti - Ochrana súkromia